Logo projekta

Logotip izhaja iz fotografije, ki je nastala na delavnicah za učence, kjer so se preizkusili v že skoraj pozabljenih rokodelskih spretnostih.

Izdelki (na fotografiji) so delo otrok, ki jih je vodila spretna roka rokodelke Rozine. Ona in drugi prostovoljci svojim delom prenašajo na mladi rod različne veščine ročnih spretnosti, saj se zavedajo pomembnosti povezovanja preteklosti in sodobnosti.

Iz ličja izdelani dečki, deklice in angelčki so iz posameznih kosov ličja in spletenih kitic sestavljeni v lično celoto. Izdelki služijo dekoraciji in otroški igri.

Mladostno energijo in živahnost ponazarja oranžna barva logotipa. Prav tako oblika in barva ustvarjata celoto, ki je odsev topline in domačnosti teme projekta. Krog pa hkrati predstavlja tudi neskončno povezanost med starim in novim, neskončno in večno kroženje časa.