Obisk v Vukovarju

sprehod09Skupina učencev in učiteljev OŠ Šentjernej je sredi marca v okviru šolskega mednarodnega projekta Kaj so roke naših babic znale obiskala OŠ Blage Zadre v Vukovarju na Hrvaškem. V projektu so štiri šole povezane preko eTwinning-a, spletnega portala skupnosti evropskih šol, ki pedagoškim delavcem, ki delajo v šolah po Evropi, omogoča povezovanje, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo izkušenj. Več o projektu lahko izveste na spletni strani projekta.

Od četrtka, 15. marca, do sobote, 17. marca 2018, smo na izmenjavi ravnateljica Renata Zupanc Grom, Marjan Cerinšek, Barbara Medle, Nada Klemenčič in Lucija Kuntarič in učenci četrtošolci Lovro Kralj, Alex Nanger, Eva Bevc in Sandra Prhne.

sprejem08Ob prihodu so nam gostitelji predstavili šolo in nas pogostili, nato pa smo se udeležili delavnice izdelave košaric.

FOTOGRAFIJE

sprehod14Po ogledu propadajočega industrijskega kompleksa, kjer so nekoč izdelovali obutev v tovarni Borovo in sprehodu po središču Vukovarja so učenci odšli na prenočevanje h gostiteljem, očitelji pa na svoje prenočišče.

pripouku17Petrovo dopoldne smo začeli pri pouku

znamenitosti10in ga nadaljevali z ogledom znamenitosti Vukovarja,

FOTOGRAFIJE

dalavnice01nadaljevali pa s popoldansko delavnico na šoli.

FOTOGRAFIJE

povratek12V soboto smo se zbrali v šoli, po slovesu pa pred odhodom domov obiskali še mesto Osijek.