Pregovori in pesmi o vodi

Učenci podružnične šole so v petek , 5. dan projekta, izvajali zaključne dejavnosti. Zapisovali in urejali so pregovore in misli o vodi, ljudske pesmi o vodi, ki jih pojejo doma in predstavljali svoje prispevke o oskrbi z vodo nekoč. Tretješolci so obiskali perišče in vodnjake. Pri likovni umetnosti so se posvetili ustvarjanju pisno slikovnih opozoril o varčevanju z vodo. Svoje izdelke in zbrano gradivo bodo predstavili s priložnostno razstavo v šoli.

Tako smo v okviru tedna DEKD in TKD izvedli projekt Ob bistrem potoku. Mentorji smo prepričani, da smo z dejavnostmi v projektu prispevali k oblikovanju odgovornega odnosa učencev do vode in vodnih virov.

Ivica Padaršič

FOTOGRAFIJE