Obisk v Foči

foca delavnice45Skupina učencev in učiteljev OŠ Šentjernej je v začetku februarja v okviru šolskega mednarodnega projekta Kaj so roke naših babic znale obiskala OŠ Sveti Sava Foča v Bosni in Hercegovini. V projektu so štiri šole povezane preko eTwinning-a, spletnega portala skupnosti evropskih šol, ki pedagoškim delavcem, ki delajo v šolah po Evropi, omogoča povezovanje, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo izkušenj. Več o projektu lahko izveste na spletni strani projekta.

Od četrtka, 1. februarja, do sobote, 3. februarja 2018, smo bili na izmenjavi ravnateljica Renata Zupanc Grom, Marjan Cerinšek, Nina Šalamon, Karmen Jamnik in učenci šestošolci Nejc Bregar, Maks Aleksander Muren, Ema Bevec in Žana Golob.

foca15Ob prihodu so nam gostitelji predstavili šolo in kraj in nas pogostili, nato po so učenci odšli s svojimi gostitelji na prenočevanje.

FOTOGRAFIJE

foca telovadnica21V petek smo se zbrali v šolski telovadnici, kjer so se učenci pridružili aktivnostim domačih učencev.

FOTOGRAFIJE

tjentisteSkupaj smo se odpravil na Tjentište, kjer se je med drugo svetovno vojno odvijala znana bitka na Sutjeski. Dan po našem obisku se je na področju spominskega obeležja zaradi dolgotrajnega deževja sprožil zemeljski plaz.

FOTOGRAFIJE

foca muzej28V Foči smo obiskali Muzej Stara Hercegovina v katerem so nam prestavili etnološko zbirko, zbirko o fočanski republiki, ki je na tem območju obstajala med drugo svetovno vojno in priložnostno zbirko o Rusiji.

FOTOGRAFIJE

foca delavnice40V večernem času smo sodelovali na delavnici prepletanja volnenih niti, ki smo se je udeležili skupaj z učenci, učitelji in starši domače šole.

FOTOGRAFIJE

povratek1V soboto nas je čakal le še povratek domov. Ustavili smo se v Sarajevu kjer smo se sprehodili ob reki Miljacki in po Baščaršiji ter v Jajcu, kjer smo si ogledali slapove na sotočju rek Plive in Vrbas.